Żużlowe emocje z TAURONEM

Źródło: mat. pras. Tauron Polska Energia

W Częstochowie 17 czerwca rozpoczną się tegoroczne mistrzostwa TAURON Speedway Euro Championship. Ten czterorundowy cykl zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy odbędzie się na terenie Polski, Czech i Niemiec. Na torach żużlowych zobaczymy zawodników cenionych na całym świecie, co gwarantuje wysoki poziom sportowych emocji.

Przypomnijmy, że pierwsza runda odbędzie się 17 czerwca w Częstochowie. Następnie, zawodnicy zmierzą się ze sobą w Guestrow (5 sierpnia) oraz Bydgoszczy (9 września). Finał zmagań odbędzie się 22 września w Pardubicach.

Mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.


– Żużel to rodzinny i niezwykle bliski sercom śląskich kibiców sport. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu te niezwykłe motorowe rozgrywki po raz kolejny będzie można oglądać, m.in. w Częstochowie. Dzięki takim projektom możemy być bliżej naszych klientów i dostarczać im niezapomnianych sportowych emocji – mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

TAURON SEC był pierwszym cyklem zmagań rangi mistrzowskiej, który rozegrano w trakcie pandemii Covid-19.

– Wsparcie tak znaczącej marki jak TAURON jest dla nas niezwykle ważne. To wyróżnienie, ale także oczekiwania, które z pewnością spełnimy. Wspólnie wznieśliśmy SEC na wyższy poziom, a teraz kontynuujemy nasz rozwój. Dziękuję za zaufanie – mówi Karol Lejman, prezes One Sport, promotora cyklu TAURON SEC.

Na ten moment, pewnymi udziału w TAURON SEC 2023 są najlepsi zawodnicy ubiegłorocznych zmagań. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Leon Madsen. Oprócz Duńczyka, w cyklu zobaczymy Janusz Kołodzieja, Mikkela Michelsena, Patryka Dudka oraz Dominika Kuberę. Pełną stawkę poznamy po turnieju SEC Challenge, który odbędzie się 14 maja w węgierskim Nagyhalasz.

Dziś rozpoczęła się również sprzedaż biletów na inauguracyjną rundę TAURON SEC 2023. Wejściówki są dostępne na speedwayeuro.com.

Dzieci do lat 6 (rocznikowo), pod opieką dorosłego, mogą liczyć na wstęp wolny. Partnerem telewizyjnym mistrzostw ponownie jest Telewizja Polska, a Patronem Honorowym cyklu, Ryszard Czarnecki.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content