Akcja WROśnij we WROcław – ruszyły zapisy

Foto: mat. pras. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Trzysta drzew przygotowano do posadzenia w ramach akcji WROśnij we WROcław, która odbędzie się 15 kwietnia w Parku Tysiąclecia. Rodzice lub opiekunowie dzieci urodzonych w 2022 i 2023 roku mogą zapisywać swoje pociechy, które staną się patronami lub patronkami drzewek. Sadzeniu drzewek towarzyszyć będzie piknik rodzinny.

To już 11. edycja akcji Wrośnij we Wrocław, która nie tylko zazielenia miasto, ale także upamiętnia przyjście na świat najmłodszych mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. W poniedziałek 27 marca na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (https://wcrs.wroclaw.pl/aktualnosci/wrosnij-we-wroclaw-wiosna-2023/) uruchomione zostały formularze zapisów dla rodziców lub opiekunów, którzy chcą wziąć udział w akcji. Zainteresowane osoby będą mogły zapisać się na konkretną godzinę sadzenia drzewka.

– Przygotowaliśmy zapas 300 drzew różnych gatunków. Są wśród nich: lipa, wiąz, grab, w sumie ponad 20 gatunków drzew. W sadzeniu drzewek rodzicom tradycyjnie pomagają nasi specjaliści i  wszystko odbywa się pod ich czujnym okiem. – mówi Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. –  Z roku na rok WROśnij we WROcław cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony rodziców i opiekunów. Zapisy uruchamiane są na kilka tygodni przed akcją, ale trwają tylko do momentu aż wyczerpią się zapasy drzewek. Zwykle trwa to kilka dni, dlatego zachęcamy by nie zwlekać deklaracją udziału w akcji.

Tradycyjnie sadzenie drzewek to nie wszystko. Rodzice otrzymają specjalny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji a także drobny upominek przypominający o drzewku, które warto odwiedzać i patrzeć, jak wzrasta wraz z dzieckiem, które mu patronuje. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik rodzinny – to okazja, by spotkać się z bliskimi, ale także nawiązać nowe znajomości. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin.

– WROśnij we WROcław to połączenie dwóch pięknych idei: zazielenienia miasta i upamiętnienia pojawienia się w rodzinie dziecka. To także okazja, by młode rodziny mogły spotkać się w przestrzeni miejskiej, lepiej poznać i nawiązać relacje – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Do udziału w pikniku zapraszamy nie tylko uczestników akcji, ale także okolicznych mieszkańców.

Akcję WROśnij we WROcław organizują Zarząd Zieleni Miejskiej i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content