S. Katarzyna Maria Połunkiszkis: „Krucjata 40 dni dla życia” była odpowiedzią na Strajki Kobiet

S. Maria Katarzyna Połunkiszkis, franciszkanka / Fot. Radio Rodzina

25 marca przypada Dzień Świętości Życia. Zalecony przez papieża Jana Pawła II w encyklice Evangelium Vitae, poparty przez polski parlament w 2004 roku. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, rodzinach, Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na wartość ludzkiego życia w każdym momencie oraz każdej kondycji.

Porannym Gościem Radia Rodzina będzie s. Katarzyna Połunkiszkis CFMI, franciszkanka i pro-liferka, zaangażowana w obronę życia poczętego.

-Czy Polacy są wyraźnie podzieleni w temacie liberalizacji procedur ws. aborcji? – pytamy.

Zakaz przerywania ciąży wprowadzono w polskim ustawodawstwie w 1993 roku. Do tego czasu przez kilka dekad istniała możliwość aborcji, gdy „za przerwaniem ciąży przemawiały wskazania lekarskie”. Generację lat 1956-1993 arcybiskup Henryk Hoser nazwał nawet polskim społeczeństwem postaborcyjnym.

W reakcji na strajki kobiet w 2020 r. powstała inicjatywa modlitewna pt. „Krucjata 40 dni dla życia” realizowana m.in. w Legnicy, Zielonej Górze oraz Wrocławiu. Bardzo ważna jest modlitwa i wyjście do osób, które potrzebują pomocy. – tłumaczy siostra.

Rodzice mogą skorzystać z terapii po stracie dziecka, we Wrocławiu taką pomoc świadczą m.in. poradnie rodzinne i Fundacja Evangelium Vitae przy ul. Rydygiera 22/28.

Na rozmowę zapraszamy w piątek 24 marca po godz. 8:10.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content