Masz pomysł na rozwój innowacji społecznej?Sięgnij po granty z ORLEN Social Lab

mat.pras Orlen.pl

Wiesz jak rozwiązać problem ważny dla lokalnej społeczności, wymyśliłeś praktyczne narzędzie i szukasz partnera, który pomoże ci w realizacji twojej koncepcji? Fundacja ORLEN właśnie uruchamia nowy program grantowy „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany”, w ramach którego wesprze merytorycznie i finansowo najciekawsze propozycje innowacji społecznych.

Program grantowy „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany” Fundacji ORLEN powstał z myślą o tych, którzy chcą poprawić jakość życia lokalnych społeczności oraz wybranych grup docelowych, a także mają pomysł na rozwiązanie ich konkretnych problemów. Autorzy najlepszych projektów mogą liczyć na wsparcie finansowe, oraz aż 60 godzin szkoleń i konsultacji z ekspertami. Program jest realizowany we współpracy z PKN ORLEN.

– W programie „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany”  chcemy wesprzeć kreatywne, nieszablonowe, unikalne propozycje, dzięki którym możliwa będzie pozytywna zmiana w konkretnym obszarze życia społecznego. Zależy nam na tym, by wspierać przede wszystkim te inicjatywy, które wykorzystują nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, a także przynoszą trwałe efekty, utrzymujące się również po zakończeniu realizacji projektu– mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN.

Granty przeznaczone są dla stowarzyszeń i fundacji, a projekty mogą dotyczyć m.in. takich obszarów jak kultura i edukacja, zdrowie i sport, zrównoważony rozwój czy bezpieczeństwo.

– Osoby, które mają pomysł na innowacyjny projekt społeczny, a nie działają w żadnej organizacji, zachęcamy do tego by nawiązały współpracę ze stowarzyszeniem lub fundacją i wspólnie złożyli wniosek – mówi Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji ORLEN.

W tym roku Fundacja przeprowadzi aż dwie edycje programu. Nabór do edycji bieżącej potrwa do 20 kwietnia 2023 r. Twórcy najciekawszych propozycji będą mogli skorzystać z 60 godzin szkoleń i konsultacji dotyczących m.in. operacyjnego prowadzenia projektów społecznych, opracowania kosztorysu czy komunikowania i promocji działań. Po cyklu szkoleniowo-doradczym eksperci ocenią projekty i zarekomendują do otrzymania grantu te, które mają największe szanse na wdrożenie. Projekty wsparte grantem w I Edycji muszą zostać zrealizowane pomiędzy 1 lipca a 30 września br. Realizacja projektów z II Edycji ruszy w połowie października 2023 r. Pula grantów w programie to 500 tys. zł.

− „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany” to wyjątkowa propozycja dla innowatorów społecznych ze względu na to, że otrzymują nie tylko wsparcie finansowe na realizację projektu, ale także know how i merytoryczne wsparcie ekspertów przy jego realizacji. Tych, którzy myślą nieszablonowo i mają pomysły na ciekawe innowacje społeczne serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej możliwości – mówi Katarzyna Różycka.

Wnioski do programu należy złożyć on-line na stronie do 20 kwietnia br.:https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login

Więcej informacji na temat programu „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany” można znaleźć na stronie Fundacji ORLEN – www.fundacja.orlen.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content