Czy będzie zakaz TikToka w Polsce?

fot. PJB

Czy chińska aplikacja społecznościowa TikTok może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju? To pytanie coraz częściej pojawia się przy korzystaniu z wirtualnej usługi. Już teraz urzędnicy Kanady i Danii nie mogą mieć TikToka w swoich telefonach. Zakaz nie obejmuje całego społeczeństwa. Nad przepisami dot. TikToka pracują Amerykanie. Co na to polski resort cyfryzacji?

-Z TikToka w pracy korzysta bardzo mało urzędników. Nie widzę powodów, by wprowadzać zakaz, mówi Janusz Cieszyński – Sekretarz Stanu ds. Cyfryzacji, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

-Mam swój kanał na TikToku, dodaje Janusz Cieszyński – Sekretarz Stanu ds. Cyfryzacji, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

Zakaz używania aplikacji na służbowych telefonach komórkowych wydała swoim urzędnikom także Komisja Europejska. Służby zajmujące się cyberbezpieczeństwem podkreślają, że ilość, rodzaj danych gromadzonych przez aplikację i sposób ich przetwarzania może wpływać na bezpieczeństwo państw i organizacji. Właścicielem TikToka jest firma ByteDance Ltd., której siedziba znajduje się w Pekinie.

inf. wł.IAR

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content