W tym roku uroczystość św. Józefa obchodzimy 20 marca

fot. archiwum prywatne

To dziś Kościół Katolicki obchodzi uroczystość św. Józefa, przybranego ojca Jezusa, patrona wszystkich ojców. W tym roku, ze względu na przypadającą 19 marca IV Niedzielę Wielkiego Postu, uroczystość została przeniesiona na 20 marca.

Z tej okazji wspominamy też abp. Józefa Kupnego, za którego msza w intencji jego święta patronalnego została odprawiona 18 marca. W sobotę pamiętano także o papieżu Franciszku, w związku z 10. rocznicą inauguracji pontyfikatu, oraz o bp. Jacku Kicińskim, z okazji 7. rocznicy sakry biskupiej.

Homilię sprawował bp Maciej Małyga, zaczynając od zaproszenia do zatrzymania się nad „tajemnicą uwierzenia nadziei”. To znaczy przetrwać z nadzieją niepowodzenia, to znaczy mniej kalkulować, to znaczy nie opuścić nadziei wbrew niepowodzeniom. Czym jest sama nadzieja? – „To obietnica, która spełni się dopiero za horyzontem”, tłumaczył bp Małyga.

Abp. Józefowi Kupnemu raz jeszcze powierzamy naszej wspólnej modlitwie, życząc, by pozostał w zdrowiu i łasce oraz opatrzności Bożej tak dobrym pasterzem-ojcem nas, wiernych, jak jego patron, św. Józef.

Homilia bp. Macieja Małygi

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content