Tauron Dystrybucja S.A. i Wojska Obrony Terytorialnej — wspólnie dla bezpieczeństwa energetycznego

fot. TK/Radio Rodzina

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Tauron Dystrybucja S.A. zawarły porozumienie o współpracy. Jest to pierwsze tego typu porozumienie podpisane między Wojskami Obrony Terytorialnej a spółką energetyczną pełniącą funkcję Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Jego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców Dolnego Śląska.

O dotychczasowej współpracy między żołnierzami 16DBOT i pracownikami Tauron Dystrybucja S.A. mówi Marek Kuchciak, dyrektor wrocławskiego i wałbrzyskiego oddziału TAURON Dystrybucja..

Zapytaliśmy, jakie są oczekiwania spółki Tauron w stosunku do formy wsparcia ze strony Wojsk Obrony Terytorialnej.

Pułkownik Artur Barański, dowódca 16DBOT podkreślił, że brak zasilania w energię potrafi w bardzo dużym stopniu zdezorganizować życie ludności.

Podpisane porozumienie zakłada przeprowadzanie szkoleń, które mają usprawnić współpracę operatora energetycznego z wojskiem w razie masowych przerw w dostawie prądu.

Wszystkie szczegóły planowanych ćwiczeń ustalane są na 2 lub 3 miesiące przed ich rozpoczęciem. 

Dotychczas przeprowadzono ćwiczenia polegające na wpięciu Kontenerowej Elektrowni Polowej (tzw. KEP) do lokalnej sieci energetycznej w Siechnicach. W ramach przeprowadzonych manewrów kilka tysięcy mieszkańców Siechnic korzystało z prądu dostarczonego przez WOT.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content