Zanussi: W filmie brakuje pytania czy wierzył, a nie czy wiedział

fot. Radio Rodzina

Prof. Krzysztof Zanussi, reżyser, scenarzysta i producent filmowy był naszym „Porannym Gościem”. W rozmowie poruszyliśmy sprawę materiału „Franciszkańska 3” o tuszowaniu pedofilii przez ówczesnego kardynała Karola Wojtyłę.

Profesor dzieli się z nami swoją refleksją po obejrzeniu materiału. – Popatrzyłem ze smutkiem, że taka była rzeczywistość, mówi Krzysztof Zanussi, reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

Krzysztof Zanussi uważa, że film był zrobiony w sposób przyzwoity i nie dopatrzył się manipulacji. – Film był na tyle poważny, że należy się z nim skonfrontować, mówił profesor.

Profesor mówił także o konieczności otworzenia Archiwów Watykańskich.

-Od wielu lat trwa demontowanie kultu Jana Pawła II, zaznacza profesor.

POSŁUCHAJ:

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II – poinformował wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS. Polityk zaapelował do senackiej większości o poparcie uchwały. „Niech to będzie jednomyślny akt uznania i wdzięczności dla naszego wielkiego rodaka” – napisał w mediach społecznościowych senator PiS.
W ubiegłym tygodniu uchwałę również broniącą dobrego imienia polskiego papieża – głosami głównie PiS i PSL – przyjął Sejm. Była to odpowiedź na reportaż „Franciszkańska 3” w stacji TVN, w którym sugerowano, że Karol Wojtyła jako metropolita krakowski tuszował przypadki pedofilii w Kościele katolickim.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content