Czy będzie zmiana daty Dnia Ojca?

Źródło: pexels.com

W Sejmie złożono ponad 70 tysięcy podpisów o ustanowienie ogólnopolskiego Dnia Ojca na 19 marca, w uroczystość świętego Józefa. W Polsce Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca. Czy świętujemy ten dzień i czy ta data jest nam znana? Sprawdzamy.

Dzień Ojca jest obchodzone tylko w Polsce i Nikaragui. Czy zatem Dolnoślązacy wiedzą, że święto Ojca przypada na 23 czerwca?


Inicjator kampanii „Dzień Ojca na nowo”, prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba powiedział Polskiemu Radiu, że w ten sposób święto zyska nową, pogłębioną treść związaną z osobą świętego Józefa. Zaznaczył, że ten święty jest uniwersalną postacią do naśladowania dla współczesnych mężczyzn i nie chodzi na tylko kontekst katolicki tego święta.
„Święty Józef jako mężczyzna odpowiedzialny, troskliwy, opiekuńczy, wspaniały wychowawca jest postacią, którą powinni naśladować mężczyźni, mężowie, ojcowie” – wskazywał Paweł Ozdoba.
Wyraził nadzieję, że już w przyszłym roku 19 marca będzie świętowany w Polsce jako Dzień Ojca.

Paweł Ozdoba powiedział, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek i kilku posłów wyraziło poparcie dla pomysłu. Ambasadorami inicjatywy są między innymi profesor Aleksander Nalaskowski i Barbara Nowak – kurator oświaty w Krakowie. Poparcie dla projektu wyrazili również biskupi, w tym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

inf. wł. /IAR

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content