„Śniadanie Mistrzów” i spotkanie z red. Radomirem Witem w auli PWT

Fot. Radio Rodzina

Korespondent sejmowy, dziennikarz telewizyjny i radiowy, wrocławianin – red. Radomir Wit – był gościem spotkania na Papieskim Wydziale Teologicznym. W debacie wzięło udział blisko 250 uczniów, uczennic i nauczycieli ze szkół średnich Dolnego Śląska.

Radomir Wit (TVN24) był pierwszym gościem Śniadania Mistrzów na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Temat główny spotkania brzmiał: „Czy politycy zawsze kłamią?”.

Gości przywitał Rektor uczelni, ks. prof. dr hab. Sławomir Stasiak. Nawiązał do dyscyplin takich jak matematyka i fizyka, które pozwalają zweryfikować prawdziwy lub błędny wynik działania. Następnie odniósł się do teologii, której zadaniem jest badanie Prawdy. Rektor przedstawił profil uczelni i zapowiedział rozszerzenie oferty.

Radomir Wit opowiedział o kulisach pracy w Sejmie RP. Skomentował, jak wygląda przygotowanie do wywiadów, research w sieci i nastawienie polityków. Był zaskoczony frekwencją.

Ze strony młodzieży, która wraz z nauczycielami wzięła udział w wydarzeniu, pojawiły się dociekliwe i odważne pytania na temat dziennikarstwa politycznego.

Red. Radomir Wit odwiedził także studio Radio Rodzina. Szczegóły wkrótce.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content