Sanktuarium NMP Różańcowej z Kresów

fot. Radio Rodzina

U progu października, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańcowej z Kresów w Nowolesiu zyskało rangę diecezjalnego. Dekret wydał metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Naszym gościem jest Proboszcz Ks. dr Janusz Prejzner Rzymskokatolickiej parafii pw. św. Marcina.

Cudowny obraz Maryi datowany jest na XVII w. i do Nowolesia przybył z Komarna koło Lwowa wraz z przesiedleńcami z Kresów. Tytuł podnoszący rangę Sanktuarium jest więc nobilitacją, ale także zauważeniem i docenieniem miejsca, gdzie króluje Matka Boska. Oddaje także hołd tym Kresowianom, którzy byli wygnani z byłych terenów Polski i tutaj, w Nowolesiu i okolicach, się osiedlili. Ponieważ nie tylko obraz Maryi, ale i samo mówienie o nim było zakazane w latach powojennych właśnie z powodu jego lwowskiego pochodzenia. Ta nobilitacja przyczynia się do otwartego mówienia i o obrazie, ale i o tamtych terenach.

Przy tym obrazie modlili się nie tylko mieszkańcy, ale nawet król Jan III Sobieski – skrywa więc niejedną tajemnicę. O nich, również o uzdrowieniach związanych z obrazem opowiada Ks. Probosz Janusz Prejzner.

Parafia przyjmuje także grupy zorganizowane, które chcą zwiedzić nowosielskie tereny i odwiedzić Sanktuarium NMP Różańcowej z Kresów. Wystarczy się skontaktować z Ks. Proboszczem Januszem Prejznerem: kontakt tel. 720-577-930.

inf.pras./gi

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content