Wyłączenie wody w nocy: Psie Pole, Zakrzów, Zgorzelisko, Pawłowice i Małe Wilczyce

Źródło: mat. pras. MPWiK

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) informujemy, że w nocy z piątku na sobotę ( z 3 na 4 marca 2023 roku), w godzinach 23.00-8.00 może wystąpić obniżone ciśnienie wody do zaniku włącznie na osiedlach: Psie Pole, Zakrzów, Zgorzelisko, Pawłowice i Małe Wilczyce. Ma to związek z pracami na sieci magistrali wodociągowej przy ul. Piwnika Ponurego.

Mówi Martyna Bańcerek, rzeczniczka prasowa MPWiK.

Fragment sieci wodociągowej na skrzyżowaniu przy ul. Piwnika Ponurego i Kłokoczyckiej zostanie zmodernizowany, aby w przyszłości uniknąć dużych awarii wodociągowych, jaka zdarzyła się w sierpniu ubiegłego roku. Remont zostanie wykonamy metodą „rura w rurę” – do dotychczas funkcjonującego rurociągu wprowadzimy nową rurę o nieco mniejszej średnicy.

Na czas prowadzenia robót wykonamy tymczasowy rurociąg (tzw. bypass), który zapewni wodę dla mieszkańców, jednak w trakcie jego podłączenia konieczne jest czasowe wyłączenie wody, abyśmy mogli wykonać to przepięcie.

Przepraszamy za utrudnienia. Nasze prace podyktowane są troską o komfort mieszkańców. Dzięki remontowi zmniejszymy awaryjność sieci na tym odcinku. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content