Samorząd Województwa chce przejąć linię kolejową do Złotoryi

Plan przywracania połączeń kolejowych w regionie jest jednym ze sztandarowych programów realizowanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Regularne pociągi do Karpacza i Świeradowa – Zdroju mają powrócić już w grudniu tego roku. W planach jest także przejęcie linii do Złotoryi.

Samorząd Województwa chce przejąć linię z Legnicy do Złotoryi, mówi Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Andrzej Kredkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego podkreśla, że to połączenie jest oczekiwane przez mieszkańców.

KD planuje przywrócić do Sycowa i Złotoryi zastępczą komunikację autobusową, dodaje rzecznik Kolei Dolnośląskich – Bartłomiej Rodak.

Jeszcze w tym roku zostanie otwarte połączenie kolejowe do Karpacza i Świeradowa Zdroju, zaznacza Tymoteusz Myrda.

W grudniu ubiegłego roku Samorząd Województwa Województwa otworzył linię do Chocianowa. Tylko w styczniu skorzystało z niej 12 tysięcy osób.

Plan przywracania połączeń kolejowych w regionie jest jednym ze sztandarowych programów realizowanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Regularne pociągi do Karpacza mają powrócić już w grudniu tego roku.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content