Jest porozumienie w sprawie Urbancard

Fot. UMWD

Przewoźnicy kolejowi akceptują ofertę Wrocławia dotyczącą honorowania karty Urbancard. Zarówno Koleje Dolnośląskie jak i PolRegio są gotowe do przyjęcia oferty miasta.

– Chcemy przerwać impas w rozmowach, dlatego zgadzamy się na ofertę przedstawioną przez Wrocław. Zakłada ona dość kłopotliwego metodologicznie wyliczenia ilości pasażerów korzystających z Urbancard, ale jesteśmy w stanie je zaakceptować. – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Porozumienie nawiązuje do umowy z 2020 roku. Tym razem Wrocław ma płacić dwukrotnie więcej za każdą osobę, której podróż będzie zaczynać się lub kończyć na terenie miasta. Istotne będzie liczenie pasażerów.

Miasto przeprowadziło wiele rozmów w sprawie kompromisu, temu musiały towarzyszyć odpowiednie warunki. – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Piłka jest po stronie prezydenta Wrocławia, mówi Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Dlaczego województwo składa ofertę miastu za pośrednictwem mediów, zamiast osobistego spotkania?- wyjaśnia Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Do połowy 2021 r. w pociągach KD i PolRegio mieszkańcy aglomeracji wrocławskiej mogli podróżować na podstawie biletów miejskich co najmniej 24-godzinnych, Urbancard lub za okazaniem legitymacji uprawniającej do darmowego przejazdu. Takie rozwiązanie ma być przywrócone od 1 kwietnia.

Kwota należna przewoźnikom będzie uzależniona od faktycznej liczby przejazdów uprawnionych pasażerów, a o to miasto apelowało od początku negocjacji. Umowa ma zostać zawarta na dwa lata.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content