Budowa nowej hali serwisowej Kolei Dolnośląskich na finiszu

Nowa hala serwisowa będzie składać się z czterech torów o długości 120 metrów oraz jednego toru przeznaczonego na całoroczną, nowoczesną myjnię automatyczną. Zaplecze techniczne dla dolnośląskiego taboru ma zostać otwarte jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to 45 mln złotych.

Obecnie trwają prace na hali serwisowej Kolei Dolnośląskich. Budowa jest już na finiszu. To kluczowa inwestycja w województwie, mówi rzecznik KD Bartłomiej Rodak.

O znaczeniu hali, mówi Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Nowa hala zwiększy możliwości serwisowe spółki. Na wyposażeniu hali znajdzie się przede wszystkim nowoczesna myjnia automatyczna oraz specjalistyczny sprzęt do obsługi i serwisowania taboru w tym m.in.: tokarka podtorowa, instalacja do opróżniania nieczystości i nowa stacja paliw. W celu usamodzielnienia prac serwisowych, centrum wyróżniać będzie system, dzięki któremu możliwe będą przeglądy pojazdów do poziomu P4.

Inwestycja jest finansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

mat. prasowe KD

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content