Ponad 8 tys. Polaków rocznie zostaje zdiagnozowanych na chorobę Parkinsona

fot. Pexels

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu połączył doświadczenie poradni leczenia choroby Parkinsona oraz Kliniki Neurologii USK. Celem organizowanego przez USK „Dnia otwartego choroby Parkinsona” jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na zalety wczesnej diagnostyki.

24 lutego (od 11:00 do 14:00) organizowany jest „Dzień otwarty choroby Parkinsona”. Czym jest schorzenie Parkinsona, tłumaczy dr hab. Sławomir Budrewicz, prof. UMW, kierownik Kliniki Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Choroba Parkinsona kojarzona jest głównie z seniorami. Okazuje się jednak, że dotyka też znacznie młodsze osoby.

Zapytaliśmy dr hab. Sławomira Budrewicza, jakie czynniki mają wpływ na rozwój choroby.

Początkowe stadia choroby mogą być leczone w trybie ambulatoryjnym, dla bardziej zaawansowanych form schorzenia w wielu przypadkach możliwe jest leczenie operacyjne. Dodatkowo USK oferuje swoim pacjentom zaawansowane metody leczenia, refundowane przez NFZ.

Dr hab. Sławomir Budrewicz zachęca do udziału w dniu otwartym, który ma podkreślić znaczenie wczesnej diagnostyki i szybkiego rozpoczęcia leczenia.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu zaprasza pacjentów i ich rodziny w piątek 24 lutego, w godz. 11.00 – 14.00 do holu głównego USK przy ul. Borowskiej 213 na bezpłatne konsultacje, podczas których omówione zostaną możliwości terapii w zaawansowanej chorobie Parkinsona prowadzonych w ośrodku.

Jak zostać pacjentem USK?

1) Potrzebne jest skierowanie od lekarza POZ do Poradni Neurologicznej (Kod choroby: G10- G11; G20-G26; w sytuacjach pilnych z dopiskiem “cito”).

2) Posiadając skierowanie można zarejestrować się na wizytę telefonicznie pod dedykowanym numerem telefonu: 885-853-041 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 lub osobiście w rejestracji ogólnej Przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu (ul. Borowska 213, budynek H, parter).

3) Wizyty wstępne odbywają się w Poradni Neurologicznej (budynek L, parter, gabinet nr 55).

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content