Pomoc skrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym (audycja)

Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego, obchodzony w pierwszy piątek Wielkiego Postu, to okazja zarówno do szczerej modlitwy za osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym, jak i ukazywania konkretnej pomocy, na jaką w ramach wspólnoty Kościoła mogą liczyć osoby skrzywdzone oraz ich bliscy.

Ten czas jest okazją do głębszej dyskusji i refleksji nad skutecznymi mechanizmami prewencji oraz efektywnymi strukturami pomocy w Kościele osobom skrzywdzonym.

Jak działa i jak się zmienia system chroniący dzieci i młodzież w Kościele? Na jaką bezpośrednią i pośrednią pomoc mogą liczyć osoby skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym?

Zapraszamy na audycję, w której wezmą udział:

Marta Titaniec – prezeska Fundacji Św. Józefa Konferencji Episkopatu Polski; ks. dr Piotr Studnicki – kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży; s. Monika Dudek – niepokalanka, która prowadzi telefon zaufania „Siostry dla Sióstr; Joanna Piekarska – psychoterapeutka z „Pracowni Dialogu”.

Emisja w Radiu Rodzina, w piątek 2023.02.24, po godzinie 20.

cz. 1.

cz. 2.

cz. 3.

Audycja została zrealizowana przez Radio Warszawa, w ramach współpracy Forum Rozgłośni Katolickich z Fundacją św. Józefa i Biurem Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content