Dziennikarz Piotr Kaszuwara: Rok temu ich świat dosłownie legł w gruzach

fot. Radio Rodzina

Mija rok od rozpoczęcia agresji rosyjskiej na Ukrainę. Przez ten czas wiele się wydarzyło: zwycięska bitwa o stolicę Kijowa, ciężkie walki w Donbasie czy kontrofensywa w obwodzie charkowskim. Piotr Kaszuwara dziennikarz założyciel Fundacji UA Future opowiada o tym, co się zmieniło przez rok, jak wygląda dziś pomoc w Ukrainie, czego najbardziej dziś potrzeba.

-24 lutego 2022 roku zapamięta każdy z nas. Tragedia dotknęła naród ukraiński. Nikt wtedy nie chciał uwierzyć, że może dojść do całkowitej zmiany ich świata.

Misja Fundacji UA Future dociera do terenów położonych zaledwie kilka kilometrów od Donieckiej Republiki Ludowej. To tam wyznaczono linię frontu, gdy władzę przejęli separatyści Dziennikarz pracuje pod ostrzałami rakietowymi.

Do najbardziej zniszczonych domów fundacja dostarcza pomoc humanitarną. Są miejsca, gdzie nie ma dostępu do żywności i wody pitnej.

Piotr Kaszuwara wraca za 2 dni do Ukrainy.

Jak możesz pomóc?

Więcej na https://zrzutka.pl/dzcnku

Nad ranem 24 lutego 2022 roiku Rosja dokonała zbrojnej agresji na Ukrainę. Rosyjskie wojska, które od jesieni 2021 zbierały się przy ukraińskiej granicy, ruszyły do natarcia. Atak nastąpił także z terytorium Białorusi. Była to eskalacja rosyjskich działań z 2014 roku – aneksji Krymu i wojny na wschodzie Ukrainy.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content