Czy jest szansa na powrót jednego biletu na komunikację miejską i kolej we Wrocławiu?

fot. Pexels

Przedstawiciele ugrupowania „Razem” apelują o przywrócenie wspólnego biletu na kolej i MPK, a także postulują zniesienie podatku VAT na przewozy kolejowe.

Kornel Ślusarz z okręgu wrocławskiego Razem przypomniał historię działającego od 2013 do 2021 wspólnego biletu na kolej i komunikację miejską w granicach Wrocławia.

Jak zdaniem Kornela Ślusarza wygląda zestawienie działającego obecnie programu „Nasz Wrocław Kolej” z tzw. wspólnym biletem pod względem ich popularności wśród podróżujących?

Sławomir Gadek z komisji programowej Razem podkreślił, że brak dostępu do kolei oznacza najczęściej większe bezrobocie w danej miejscowości.

Posłanka na Sejm — Paulina Matysiak przekazała, że partia Razem złożyła projekt ustawy, mającej wprowadzić zerową stawkę podatku VAT w pasażerskich przewozach kolejowych.

Tomasz Sikora z Urzędu Miejskiego Wrocławia poinformował o przełomie w rozmowach wrocławskiego magistratu z kolejarzami w sprawie kosztów przejazdów koleją w granicach miasta.

Przedstawiciel UM Wrocławia podkreśla, że urzędnikom zależy na wypracowaniu długofalowego rozwiązania.

W czasie gdy wspólny bilet na kolej i komunikację miejską funkcjonował we Wrocławiu, rocznie odbywało się około 2 milionów podróży, w których pasażerowie korzystali z biletu w niższej cenie. Przy założeniu przywrócenia programu ze stawką, która została zaproponowana kolejarzom w grudniu, koszt funkcjonowania nowej edycji programu wyniósłby około 19 milionów złotych rocznie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content