Wsparcie samorządu dla lokalnego biznesu

Foto: olesnica.pl

Kryzysy wywołany skutkami wojny i pandemią, czy kryzys gospodarczy nie są przeszłością, ale naszą teraźniejszością. To zjawisko dotyka nie tylko globalny biznes, również małą i średnią przedsiębiorczość. Staje się naszym wspólnym problemem lokalnym. 

Pomoc dla przedsiębiorców jest jednym z ważniejszych priorytetów realizowanych przez lokalny samorząd. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski,  Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. Michał Rado oraz Burmistrz Miasta Oleśnicy Jan Bronś spotkali się 21 lutego z przedsiębiorcami naszego powiatu na Dolnośląskim Śniadaniu Biznesowym dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zaprezentowano ofertę wsparcia dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w postaci dotacji, pożyczek oraz poręczeń finansowych. Wyjaśniono również kwestie dobrowolnego ZUS i zachęcono do zapoznania się z nową inwestycją Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej – inkubatorem triQube. Budowa inkubatora jest w trakcie realizacji i w najbliższej perspektywie zagwarantuje nowoczesną przestrzeń dla rozwoju młodych przedsiębiorstw.

To było miłe, kameralne, ale merytoryczne spotkanie. Wiele informacji, wiele wskazówek i cennych kontaktów, z których mogą skorzystać nasze lokalne firmy.

mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content