Z Widokiem na wojnę. Solidarni z Ukrainą

fot. Radio Rodzina

24 lutego mija rok od pełnoskalowej inwazji Rosji na suwerenną Ukrainę. W tym czasie świat stał się świadkiem wielu zbrodni agresora wymierzonych przeciwko obywatelom Ukrainy, jak i wartościom Europy.

W przededniu rocznicy Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Biuro Parlamentu Europejskiego oraz Fundacja Ukraina organizują debatę „Z Widokiem na wojnę. Solidarność z Ukrainą”. Odbędzie się ona w Domu Europy w najbliższy czwartek o godz. 17:00.

-Wojna trwa już 9 lat, nie zamierzamy się poddawać. – mówi Artem Zozulia, prezes Fundacji Ukraina.

Organizacja pomocy okazała się ogromnym logistycznym zadaniem. Udzielano jej dzięki współpracy wielu instytucji, działaczy, dziennikarzy i wolontariuszy. Jednym z nich był Arsen Yatsenko.

We Wrocławiu zaplanowano uroczystości związano z pierwszą rocznicą wojny. M.in. podniesienie flag przed Ratuszem, podziękowania mieszkańcom oraz koncert na pl. Wolności. -Chcemy z serca podziękować Polakom i wszystkim, którzy włączali się w pomoc- dodaje szef Fundacji Ukraina.

Będzie to temat najbliższej audycji „Bliżej Europy” w czwartek po godz. 14:00. Przypomnimy również najważniejsze momenty z wieców solidarności oraz historie wolontariuszy i uchodźców na Dolnym Śląsku.

Więcej informacji o debacie „Z Widokiem na wojnę” <<tutaj>>.

Zob. też:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content