Monika Jaworska została patronką tramwaju MPK Wrocław

fot. Radio Rodzina


Tramwaj Moderus Gamma o numerze bocznym 3321 nosi od dzisiaj imię Moniki Jaworskiej. Uroczyste odsłonięcie tramwaju odbyło się w dniu urodzin prezenterki radiowej, współtwórczyni i szefowej Radia RAM. Tramwaj będzie jeździł między innymi na linii nr 17, która biegnie tuż obok siedziby Radia RAM.

– Chcemy w ten sposób uhonorować panią Monikę Jaworską, wybitną dziennikarkę, która przez lata prowadziła audycje we wrocławskim Radiu RAM – mówi Marcin Urban skarbnik Wrocławia, p.o. prezesa MPK Wrocław.

– Kolejna wielka osobowość Wrocławia zostanie upamiętniona na tramwaju – mówi Sergiusz Kmiecik przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

– Jako rodzina jesteśmy bardzo wzruszeni, bardzo dumni i wdzięczni – mówi Iwona Dąbrowska, siostra Moniki Jaworskiej.

– To wspaniały prezent doceniający to, że Monika stała się wrocławianką z wyboru – Jan Pelczar p.o. koordynatora programu Radia RAM

Monika Jaworska dołączyła do grona wybitnych osobistości związanych z Wrocławiem, których imieniem nazwano najnowocześniejsze wrocławskie tramwaje. Wśród patronów znaleźli się do tej pory ks. Stanisław Orzechowski, Edyta Stein, Maria Koterbska, Wanda Rutkiewicz, Adam Wójcik oraz Andrzej Waligórski. MPK Wrocław zapowiada, że będzie kontynuowało tę tradycję.

Monika Jaworska w radiu RAM pracowała od 6 grudnia 2001 r. Przez dwie dekady prowadziła poranny program „Dzień dobry we Wrocławiu”. W ostatnich latach była szefową rozgłośni. Była jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych osobowości anteny. Co roku wręczała Nagrodę Radia RAM na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

Foto: MPK Wrocław
Foto: MPK Wrocław

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content