Miauuuu – 17 lutego dzień kota we wrocławskim zoo

17 lutego dzień kota. To dobra okazja, by przypomnieć, że we wrocławskim zoo żyje wiele dzikich kotów zagrożonych w naturze wyginięciem. To tygrys sumatrzański, lew, pantera mglista i śnieżna, żbik, ryś, a także manula.

Na świecie jest ponad 30 gatunków z rodziny  kotowatych, z których ponad połowa jest bezpośrednio zagrożonych wyginięciem. Dzień kota to dobry dzień, by przypomnieć, że przyszłość zwierząt zależy od nas. W piątek o godzinie 11.00 we wrocławskim zoo będzie specjalne spotkanie z tymi dzikimi kotami, na które serdecznie zapraszamy. Chcemy w ten sposób przybliżyć zagrożone zwierzęta, edukować i pokazywać jak je chronić – mówi Weronika Skupin z wydziału marketingu Zoo Wrocław.

Wśród projektów ochroniarskich, w które zaangażowanej jest ogród zoologiczny z Wrocławia i Fundacja Dodo znajdują się również te poświęcone ratowaniu kotowatych. Można kupić ekologiczne zabawki dla własnych kotów, dochód przeznaczony jest na pantery śnieżne – tłumaczy Marta Gondek z Fundacji ZOO Wrocław DODO.

W tym roku to właśnie kot – pantera śnieżna, jest ambasadorem zbiórki 1,5 % na rzecz Fundacji ZOO Wrocław – DODO. Środki ze zbiórki trafią między innymi na konto organizacji zajmującej się ochroną pantery śnieżnej w naturze i edukacją. To właśnie przy wybiegu panter śnieżnych przedstawiciele DODO i opiekunowie opowiedzą więcej o tych tajemniczych kotach i o tym, jak skutecznie im pomóc, szczegóły tutaj.

Posłuchaj całej rozmowy:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content