Młodzieżowe Sieci Bezpieczeństwa

fot. Radio Rodzina

Robert Lisiewicz z Fundacji GrowSpace będzie gościem audycji „Bliżej Europy”. W czwartek 16 lutego porozmawiamy o prawach człowieka i ochronie zdrowia psychicznego wśród młodzieży.

Od stycznia w ośmiu miastach zachodniej Polski, w tym również we Wrocławiu, realizowany jest projekt „Młodzieżowe Sieci Bezpieczeństwa” przy współpracy z Komisją Europejską. Projekt zakłada spotkania młodzieży i ekspertów przy okrągłych stołach, w celu wypracowania rekomendacji.

O założeniach mówi Robert Lisiewicz, koordynator Fundacji GrowSpace na Dolnym Śląsku.

Uczniowie szkół zwracają uwagę na problem hejtu, niskiej samooceny, rosnących wymagań. To może potęgować np. zaburzenia lękowe. Tłumaczy Maja, tegoroczna maturzystka z wrocławskiego liceum.

Wśród postulatów Okrągłych Stołów dla Zdrowia Psychicznego, pojawiły się m.in. zmiany w systemie edukacji, podniesienie płac dla nauczycieli czy dostępność psychologa w szkołach.

Fundacja GrowSpace zaapelowała m.in. do MEiN i MZ o prewencję suicydalną. Najbliższe spotkania zaplanowano na 17 i 18 lutego (Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra). Finał projektu już w marcu we Wrocławiu.

Na audycję zapraszamy w czwartek 16 lutego po godz. 14:00.

Fot. Baner wydarzenia

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content