Butelka jak pierś – jakie są jej zalety?

Foto: mat. pras.

Karminie piersią to bardzo wyjątkowy czas. Dla większości matek, taka forma jest priorytetem, ponieważ właśnie z mlekiem matki dziecko dostaje to co najlepsze, a dodatkowo jest to niebywała okazja do zbudowania z maluszkiem wyjątkowej więzi.

Jednak w pewnym momencie nadchodzi czas przejścia z piersi na butelkę. Może to być naprawdę trudny moment zarówno dla matki jak i dziecka. Maluszek nie zawsze akceptuje butelkę i nieraz trzeba poświęcić wiele energii, aby znaleźć idealny egzemplarz dla siebie.

W ostatnim czasie niezwykłą popularnością cieszą się specjalne butelki przypominające pierś. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat.

Butelka imitująca pierś

Wybierając butelkę, która swoim wyglądem przypomina pierś może znacznie ułatwić proces przechodzenia z karmienia piersią na karmienie butelkę. Model ten jest bardzo korzystny dla malucha. Dzięki wyjątkowej budowie, dziecko może wygodnie pić mleko w sposób, który jak najbardziej jest zbliżony do wrażeń związanych ze ssaniem piersi. 

Butelka przypominająca pierś ma bardzo nietypową budowę, która pozwala szybciej schłodzić odciągnięte mleko, dzięki czemu bakterie nie zdążą się w niej rozmnożyć, a wszystkie najważniejsze wartości odżywcze zostaną zachowane.

Butelki są bardzo łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że można mieć pewność, iż maluch będzie zawsze otrzymywał pokarm ze sterylnego, idealnie czystego naczynia. 

Butelka imitująca pierś – praktyczne zalety dla malucha

Unikatowy kształt butelki ma bardzo duże znaczenie także dla dzieci. Z uwagi na to, że przypomina ona pierś, dziecko łatwiej może ją utrzymać, dzięki czemu uczy się samodzielnie spożywać pokarm o wiele szybciej niż ma to miejsce w przypadku zwyczajnych, tradycyjnych butelek. 

Oferowane butelki Nanobebe posiadają w zestawie specjalny adapter, który pozwala szybko i bezpiecznie odpompować mleko prosto do wnętrza butelki, a następnie wstawić je do lodówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechowywać w lodówce kilka butelek ułożonych w stos jedna na drugiej. 

Możliwość powrotu do karmienia piersią 

Przerwa w karmieniu piersią może być warunkowana różnymi powodami. Czasem winne temu są bolące brodawki lub mniejsze ilości pokarmu, albo przyjmowanie leków, które mogłyby zaszkodzić dziecku.

Jeśli w okresie przerwy w karmieniu będzie się używać butelek imitujących pierś Nanobabe to po pewnym czasie maleństwo nie będzie miało żadnego problemu z powrotem do karmienia piersią. 

Butelka jak pierś nie tylko posiada kształt podobny do piersi, ale także przepływ całkiem przypominający rzeczywiste karmienie piersią. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie ma ryzyka, że dziecko utraci umiejętność ssania. 

Dzięki specjalnym termoopakowaniom butelkę z mlekiem można zabrać ze sobą na spacer lub wyjazd i zachować idealną temperaturę pokarmu na dłużej. 

Butelka w kształcie piersi to świetne i innowacyjne rozwiązanie ułatwiające przestawienie się z piersi na butelkę. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić maluszkowi spożywanie pokarmu, a także zachować wszelkie najważniejsze składniki odżywcze zawarte w mleku.

Mleko w butelce ogrzewa się bardzo szybko i w sposób równomierny, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzeń. Duża zaletą jest antypoślizgowa obwódka butelki wykonana z silikonu, dzięki czemu nie ma obawy, że butelka się przewróci. Więcej znajdziesz tutaj.

Foto: mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content