Zmiany w biurze paszportowym w DUW

fot. Radio Rodzina

Od 13 lutego 2023 r. wchodzi w życie zmiana organizacji obsługi w sprawach paszportowych. Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu chce w ten sposób zmniejszyć kolejki i usprawnić obsługę paszportową. Zmiana będzie obowiązywać również delegaturach w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.

– Zwiększamy liczbę rezerwacji internetowych, aby klient nie musiał długo oczekiwać na obsługę – mówi Anna Łagódka, Oddział Paszportowy i Obsługi Klienta Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

– Zmiany dotyczą Urzędu we Wrocławiu oraz delegatur – dodaje Anna Łagódka.

– Rezerwacja internetowa jest z dwutygodniowym wyprzedzeniem – mówi Anna Łagódka.

Biuro paszportowe w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu oraz w delegaturach zwiększa liczbę rezerwacji przez Internet, polepszając tym samym komfort osób oczekujących bezpośrednio na wyrobienie paszportu. Rezerwacje internetowe uruchamiane są każdego dnia od godz.19.00, aż do wyczerpania dostępnych terminów na stronie https://rezerwacje.duw.pl

Od poniedziałku do piątku, wnioski na wyrobienie paszportu będą przyjmowane w godz.9.00 -12.00 wyłącznie od Klientów posiadających rezerwację internetową. Od godziny 12.00 do 15.50 możliwe będzie pobranie biletów dla Klientów bez rezerwacji, aż do wyczerpania puli biletów na dany dzień. Wydawanie paszportów dla Klientów z rezerwacjami i bez rezerwacji od poniedziałku do

piątku w godz. 9.00 – 16.00. W Terenowych Punktach Paszportowych w Bogatyni, Dzierżoniowie, Głogowie, Kłodzku, Lubinie, Polkowicach, Trzebnicy, Wołowie i Ząbkowicach Śląskich sposób obsługi klienta nie ulega zmianie. Serdecznie zachęcamy mieszkańców z tych obszarów województwa dolnośląskiego do składania wniosków również w tych Punktach.

inf. wł. mat. pras.

mat.pras. DUW

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content