O. Andrzej Kuśmierski OP: Jest duszpasterstwo dla osób w związkach niesakramentalnych

fot. Radio Rodzina

Dynamika współczesnego świata sprawia, że coraz mniej osób decyduje się na zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego. Z kolei coraz więcej osób decyduje się na separację czy ponowne związki – co potwierdzają statystyki. Jakie propozycje duszpasterskie ma Kościół?

Nasze studio w przededniu Walentynek odwiedził br. Andrzej Kuśmierski OP, przeor dominikanów we Wrocławiu i opiekun Duszpasterstwa „Jesteśmy” – dla osób żyjących w powtórnych związkach.

-Czy jest możliwe, by współczesny człowiek ślubował miłość, wierność i uczciwość małżeńską na całe życie? Wielu mówi, że to zbyt trudne wymaganie. – pytamy dominikanina.

O. Andrzej Kuśmierski OP prowadzi przygotowania narzeczonych do małżeństwa. Mówi o czynnikach, które powinny dać do myślenia parom jeszcze przed podjęciem decyzji o ślubie.

Przy klasztorze Dominikanów od lat działa Duszpasterstwo Osób Niesakramentalnych, tzn. będących w ponownych związkach, w separacji małżeńskiej, porzuconych przez współmałżonka. Łączy ich pragnienie przynależności do Kościoła, modlitwa i wzajemna pomoc.

Najbliższe spotkanie we Wrocławiu już w tym tygodniu (czwartek po Mszy św. o godz. 19:00) u ojców dominikanów. Więcej informacji o duszpasterstwie <<tutaj>>.

Na audycję zapraszamy we wtorek 14 lutego po godz. 13:10 w programie Dziś w Kościele.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content