Wrocławskie Jagodno z lepszym dostępem do ochrony zdrowia

Foto: mat. pras.

W samym sercu Jagodna – dynamicznie rozwijającego się wrocławskiego osiedla powstał ośrodek medyczny sieci NZOZ Twój Lekarz. Przychodnia przy ulicy Drabika 74 od środy 15 lutego świadczyć będzie usługi w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej z refundacją NFZ. W planach sieci jest poszerzenie opieki o porady specjalistów.

 „Dostęp do dobrze zorganizowanej i nowoczesnej ochrony zdrowia to jeden z wyznaczników rozwoju i ważne kryterium oceny poziomu życia. Mieszkańcy nowych wrocławskich osiedli potrzebują nie tylko sprawnej komunikacji, przedszkoli, szkół oraz sklepów i lokali gastronomicznych. Niezmiernie ważna jest dostępność usług medycznych” – mówi Mariola Madler – Litera, założycielka sieci Twój Lekarz. „Jako specjalistka medycyny rodzinnej wielokrotnie słyszę od pacjentów, że liczy się dla nich szybki kontakt z placówką, najlepiej położoną po sąsiedzku – dodaje lekarka.

Ten trend potwierdzają badania. Polacy chcą się leczyć tam, gdzie mieszkają. Tak wynika między innymi z raportu pracowni badawczej Kantar. 70% respondentów sondażu przygotowanego dla Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych stwierdziło, że  wolą być leczeni blisko domu – w przychodniach lub poradniach specjalistycznych.  

Nowa przychodnia na osiedlu Jagodnio jest częścią sieci, która od 20 lat zapewnia opiekę medyczną we Wrocławiu i gminie Kobierzyce. Z kilkunastu placówek ze znakiem Twój Lekarz korzysta regularnie ponad 40 tysięcy pacjentów, którzy mają do dyspozycji: Podstawową Opiekę Zdrowotną, Poradnie Specjalistyczne, Centrum Okulistyki i Laseroterapii oraz Pracownie Rehabilitacji, Medycynę Pracy i Punkty Szczepień.

Wszystkie informacje dotyczące nowej przychodni Twój Lekarz na Jagodnie wraz z internetową rejestracją, znajdą Państwo pod adresem www.twojlekarz.net

Foto: mat. pras.
Foto: mat. pras.
Foto: mat. pras.
Foto: mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content