WOŚP 2023. Ponad 40 tysięcy złotych z licytacji MPK Wrocław

Foto: mat. pras.

Znamy już wyniki aukcji wystawionych przez MPK Wrocław na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kultowy dźwig MPK wylicytowany został za 37 879 zł! Weekendowy pobyt dla 10 osób w ośrodku wypoczynkowym MPK w malowniczym Sułowie wylicytowano natomiast za kwotę 3300 zł.

Dźwig Star 266, który niejeden tramwaj miał na swym haku, już wkrótce zawita u swojego nabywcy. Zwycięzca aukcji zyskał nie tylko pojazd, ale i kawał historii. Dźwig sięga bowiem pamięcią do historycznych wydarzeń w naszym mieście; miał nawet okazję wykazać się w ekstremalnych warunkach podczas powodzi tysiąclecia.

Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten sposób chcemy zaznaczyć, że wrocławskie MPK to nie tylko spółka zajmująca się przewozami, ale również miejsce, w którym ludzie zawsze są na pierwszym miejscu – mówi dyrektor ds. korporacyjnych MPK Wrocław Witold Woźny.

Zwycięzcy drugiej aukcji wrocławskiego MPK spędzą weekend w ośrodku wypoczynkowym MPK w Sułowie, czyli w samym sercu malowniczej Doliny Baryczy. Niedawno zmarły prezes MPK, Krzysztof Balawejder, od lat wspierający WOŚP, pomysłodawca aukcji, zapraszał pierwotnie uczestników na wspólne grillowanie. Choć nie będzie to już niestety możliwe, Jego dobra energia z pewnością będzie towarzyszyć zwycięzcom licytacji podczas pobytu.

To na pewno nie koniec naszego wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz myślimy nad zorganizowaniem przyszłorocznej aukcji. Chcemy zachować dotychczasowe standardy, dlatego gwarantujemy, że w przyszłym roku również damy możliwość wylicytowania wyjątkowego przedmiotu, który znajduje się w naszych zasobach – dodaje rzecznik pasowy MPK Wrocław Mikołaj Czerwiński.

W ramach aukcji MPK Wrocław na rzecz tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na walkę z sepsą trafi łącznie 41 179 zł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content