Bartłomiej Ciążyński nowym wiceprezydentem Wrocławia

fot. Patrycja Jenczmionka

Wrocław ma nowego wiceprezydenta. Został nim Bartłomiej Ciążyński, radca prawny i samorządowiec, który będzie zarządzał Biurem Sportu i Rekreacji, Wydziałem Kultury, Wydziałem Partycypacji Społecznej oraz Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych.

Nowy wiceprezydent podzielił się z Radiem Rodzina swoimi emocjami.

Równość, troska i solidarność to hasła nowego wiceprezydenta.

Prezydent Jacek Sutryk powołał nowego wiceprezydenta po wniosku lewicy w tej sprawie. – To kolejny, ważny krok, by dbać o wspólne sprawy Wrocławia, z którego się cieszę – mówi prezydent Jacek Sutryk.

– Dzisiaj najważniejszy jest Wrocław. Moja obecności pokazuje, że do tej decyzji przywiązujemy dużą wagę – zaznaczał w trakcie spotkania Włodzimierz Czarzasty współprzewodniczący Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu.

Pierwszą decyzją nowego wiceprezydenta ma być utworzenie Społecznych Agencji Najmu.

Od 2018 nowy wiceprezydent Bartłomiej Ciążyński pełnił rolę radnego miasta oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Wrocławia. Od 2019 roku jest społecznym doradcą prezydenta Wrocławia ws. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii. Od 2021 roku Współprzewodniczącym Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania, sekretarzem Komisji Praw Człowieka i Równego Traktowania Związku Miasta Polskich.

Od ubiegłego roku pełni funkcję Wiceprezydenta Europejskiej Koalicji Miast Przeciwko Rasizmowi (ECCAR).

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content