„Śledztwo Katyńskie” dla niemieckich policjantów

fot. Radio Rodzina

Od 2022 roku Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu we współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu organizuje warsztaty „Śledztwa Katyńskiego”. Szkolenie poprzez rozwijanie wiedzy nt. analizy historycznej pozwala uczestnikom przeprowadzić niemalże detektywistyczne dochodzenie rozwijające ich umiejętności śledcze.

Założenia i program warsztatów przedstawił komisarz Arkadiusz Majcherek, Naczelnik Wydziału Prezydialnego KWP we Wrocławiu.

Jednym z czynników, który stanowił motywację do utworzenia „Śledztwa Katyńskiego”, była wojna na Ukrainie.

Poprzez poznawanie elementów wyposażenia wojskowego czy odznaczeń państwowych II RP czterech niemieckich policjantów ma możliwość poszerzenia swojej wiedzy z tematyki katyńskiej, także poprzez zapoznanie się z poszczególnymi sylwetkami ofiar tej zbrodni. O zgromadzonych w Izbie Pamięci KWP we Wrocławiu eksponatach mówi Przemysław Mandela z Oddziałowego Biura​ Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN we Wrocławiu.

Szkolenie umożliwia zarówno rozwój umiejętności śledczych i zapoznanie z pracą prokuratorów, jak i poznanie historii Policji w Polsce w szczególności w kontekście jej historii z okresu II RP i II Wojny Światowej. W warsztatach biorą również udział policjanci z zagranicy, m.in. z Brazylii oraz Niemiec.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content