Bezpieczna praca dla młodych w ramach Eures

fot.KP

Jobs for young people – Praca dla młodych – trwa kampania informacyjna polskiej sieci EURES, czyli Europejskich Służb Zatrudnienia. Prowadzi ją Europejski Urząd ds. Pracy w państwach członkowskich UE, również w Polsce. Celem jest zwiększenie świadomości na temat usług sieci EURES wśród młodych absolwentów, studentów oraz ich pracodawców.

Aktywność zawodowa młodych ludzi w Polsce nie jest wysoka. Wynika to zazwyczaj z kontynuacji nauki. Współczynnik aktywności osób w wieku 15-29 lat zmniejszył się w Polsce z 54,4% w 2019 r. do 51,6% w 2020 r. Ten spadek był spowodowany pandemią i ograniczeniami gospodarczymi. W związku z tym KE zobowiązała się wesprzeć młodych ludzi i podnieść ich świadomość na temat pracy za granicą poprzez możliwość korzystania z usług sieci EURES – informuje Marzena Nec, kierownik Wydziału EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Jak dodaje Marzena Nec, doradcy EURES pomagają przede wszystkim w bezpiecznym poszukiwaniu pracy za granicą na rynku unijnym.

Praca za granicą to nie tylko zdobywanie doświadczenia i dobre zarobki, ale i zagrożenia, o których doradcy EURES mówią na różnych warsztatach prowadzonych w szkołach, czy PUP.

Więcej informacji na temat EURES tutaj. A cała rozmowa z Marzeną Nec, kierownik Wydziału EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w piątek 10.02 po 14.00.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content