Samorząd wspiera dolnośląskich przedsiębiorców

Fot. Biuro Prasowe UMWD

Mniej biurokracji, działania osłonowe, dobrowolny ZUS dla pracodawców – to część postulatów, o których rozmawiali Marszałkowie Dolnego Śląska z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W regionie rozpocznie się wkrótce cykl spotkań wspierających mikro biznes.

– Dolny Śląsk wspiera małe i średnie firmy, które są ważnym filarem rozwoju regionalnej gospodarki. To one dają zatrudnienie setkom tysięcy osób i wypracowują połowę naszego PKB. – tłumaczy Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Z jakimi problemami mierzą się pracodawcy? -To już nie tylko inflacja czy podwyżki cen gazu, ale wzrost składek ZUS dla firm o 17%.- przyznaje Adam Abramowicz, rzecznik przedsiębiorców.

Dlatego samorząd województwa uruchamia działania osłonowe. W ramach nowego rozdania funduszy unijnych są pieniądze na szkolenia, a także pożyczki – mówi członek zarządu województwa, Krzysztof Maj.

Konsultacje zaplanowano już w Powiecie Oławskim i Oleśnickim. Proponowane działania samorządu wpisują się w „Dziesiątkę rzecznika MŚP”. To zestaw usprawnień proceduralnych, które mają ułatwić prowadzenie biznesu w Polsce.

Tymczasem 15 lutego kończy się tzw. „Mały ZUS Plus” dla przedsiębiorców. Niższe składki na ubezpieczenie społeczne można było płacić przez 36 miesięcy. Szacuje się, że preferencyjne warunki straci aż 250 tys. właścicieli firm.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content