Mobilne wsparcie dla dolnośląskiej Policji

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

5 samochodów osobowych z napędem elektrycznym, 2 furgony, 2 oznakowane kłady z systemem gąsienicowym i przyczepkami do ich transportu, a także 2 motocykle typu enduro — wszystkie pojazdy zostały przekazane do użytku dolnośląskich policjantów. Ich głównym zadaniem jest wsparcie pracy funkcjonariuszy wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego.

O wsparciu udzielonym policjantom z Dolnego Śląska mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Nadinspektor Dariusz Wesołowski, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, podkreślił znaczenie przekazanych pojazdów dla funkcjonariuszy w naszym województwie.

Środki finansowe przeznaczone na zakup samochodów, quadów i motocykli pochodziły z kilku źródeł.

Podinsp. Mariusz Biliński, Komendant Komisariatu Wodnego wyjaśnił, do czego będzie wykorzystywany sprzęt, który został przekazany policjantom.

W 2022 roku ponad 2 miliony złotych zostało przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup wozów dla Policji. O szczegółach finansowania mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

5 samochodów osobowych z napędem elektrycznym marki Nissan trafi do policjantów pełniących służbę patrolową oraz 2 furgony marki Ford wejdą w skład Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii. Zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Auta są przyjazne środowisku, posiadają nowoczesne wyposażenie ułatwiające pracę policjantów i będą wykorzystywane głównie przez służby prewencji oraz ruchu drogowego. 

2 quady w wersji oznakowanej wraz z dodatkowym systemem gąsienicowym i przyczepkami do ich transportu trafią do policjantów z powiatu wałbrzyskiego. Natomiast dwa motocykle w wersji nieoznakowanej typu Enduro wraz z kaskami oraz łącznością podkaskową, trafią do policjantów ze specjalistycznego komisariatu wodnego we Wrocławiu. Zakup sprzętu możliwy był dzięki środkom finansowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content