Dolnośląskie muzea polecają się na ferie

fot. Pexels

W związku z nadchodzącymi feriami, na całym Dolnym Śląsku dziesiątki muzeów szykuje się do przyjęcia gości z całego województwa i nie tylko. Odwiedzenie muzeum lub izby pamięci w czasie zimowego wypoczynku, jak twierdzą sami muzealnicy, może stać się ciekawą lekcją własnej historii.

Znaczenie odkrywania Dolnego Śląska podkreślił Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

O ofercie dolnośląskich muzeów mówi Jacek Drejer, prezes Stowarzyszenia Muzealników Polskich oddział dolnośląski.

Większość placówek tego typu oferuje specjalną ofertę feryjną. Przykładową ofertę feryjną przedstawił Michał Duda, dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Część z muzeów stawia na umożliwienie własnoręcznego stworzenia pamiątki, którą odwiedzający mogą zabrać ze sobą. Zdaniem muzealników taka forma upamiętnienia wizyty pozwala na dłuższe utrwalenie wspomnień związanych z odwiedzinami w danym miejscu. O czerpaniu papieru, po którym zwiedzający może zabrać do domu stworzoną samodzielnie kartkę, mówi dr hab. Maciej Szymczyk, dyrektor Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdrój.

Ferie na Dolnym Śląsku rozpoczną się 13 lutego i będą trwać do 26 lutego. Chcąc skorzystać z najciekawszych ofert dolnośląskich muzeów, warto wcześniej zarezerwować miejsce, ponieważ w większości przypadku ilość miejsc jest ograniczona.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content