Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze kuźnią strażackich talentów

fot. Pexels

Ochotnicze Straże Pożarne w całej Polsce tworzą drużyny, w których młodzi ludzie mogą nauczyć się obsługi sprzętu pożarniczego, poznać warunki pracy strażaków, a także szkolić się m.in. z zakresu pierwszej pomocy. W budżecie państwa przewidziano w 2023 roku 40 milionów złotych na rozwój Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Przewodniczący sejmowej podkomisji stałej ds. Ochotniczych Straży Pożarnych poseł Paweł Hreniak przedstawił motywację, jaka stoi za chęcią rozwoju MDP działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Piotr Kubiak — prezes OSP Smolec podkreślił, że oprócz stworzenia przestrzeni, w której młodzi ludzie mogą spędzić czas rozwijając swoją wiedzę i umiejętności, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze to sposób na przyciągnięcie ich rodziców.

Zapytaliśmy Patryka z MDP w Smolcu, jakie były jego początki w drużynie.

Oprócz rozwijania własnych umiejętności, członkowie drużyn szkolą też innych.

Szymon, członek smoleckiej MDP zdradził nam co motywuje go do wybrania zajęć prowadzonych przez Ochotniczą Straż Pożarną zamiast grania na komputerze.

Patryk podpowiedział nam jak można dołączyć do MDP.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze działają przy lokalnych jednostkach OSP. W przypadku chęci dołączenia do jednej z nich należy skontaktować się z najbliższą Ochotniczą Strażą Pożarną. W 2022 roku MDP otrzymały dofinansowanie w wysokości 25 mln złotych, a na 2023 rok przeznaczono na ten cel aż 40 mln złotych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content