Najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie

mat. prasowe

Wpław, na rowerze i biegnąc, tak Dolny Śląsk odkrywać będzie sportowiec Adrian Kostera. Podpisano list intencyjny dotyczący najdłuższego wyzwania sportowego na świecie: 365 dni triathlonu, a wszystko to w najbardziej różnorodnym regionie Polski – na Dolnym Śląsku. Rozpocznie się 1 czerwca.

Świat w zasięgu Dolnego Śląska 

1205 km pływania, 31132 km na rowerze i 7833 km biegu – przed nami wyjątkowe wydarzenie. Triathlonista Adrian Kostera zamierza pobić rekord w kategorii „Najdłuższy Triathlon” i przebyć dystans większy od obwodu ziemi wzdłuż równika: 40170 km! To niesamowite wyzwanie ma promować sport, aktywność i zdrowy styl życia, a także pokazać, że Dolny Śląsk to miejsce idealne do wielu aktywności. 

Mówi sportowiec Adrian Kostera.

Sportowiec tłumaczy także, dlaczego wybrał nasz region.

Adrian Kostera wyzwanie rozpoczyna 1 czerwca.

– Chcę inspirować wszystkich do aktywności sportowej i tak też będzie podczas wyzwania #365triathlon, które dzięki otwartości Marszałka Województwa Dolnośląskiego zrealizuję na terenie tego pięknego regionu. Wszystkie wielkie wydarzenia w jakich biorę udział relacjonujemy live, tak aby każdy mógł na żywo poczuć emocje i ramię w ramię ze mną stoczyć pojedynek z ograniczeniami ludzkiego ciała i umysłu, przeciwko wielotysięcznym dystansom, bólom i zmęczeniu – mówi sportowiec Adrian Kostera.

– Na Dolnym Śląsku mamy doskonałą infrastrukturę sportową, trasy rowerowe, biegowe oraz akweny. Chcemy mieszkańcom i turystom, amatorom, jak i profesjonalistom, pokazywać potencjał naszego regionu i promować to, co dla nas najważniejsze, czyli zdrowie –  mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. 

To wyjątkowe wyzwanie będzie się opierało na trzech filarach: 3% z 40170 km ma stanowić pływanie w dolnośląskich wodach, 77,5% – jazda na rowerze po najpiękniejszych trasach regionu, a 19,5% – bieganie.

– To pierwsze tak niesamowite sportowe wyzwanie na świecie. Lubię takich pasjonatów jak Adrian, którzy odważnie wyznaczają sobie cele, dlatego będę mu mocno kibicować. Wybór Dolnego Śląska do realizacji tego marzenia dowodzi, że w naszym regionie dosłownie każdy, w myśl naszego hasła promocyjnego, „znajdzie swoją trasę” oraz wspaniałe krajobrazy do uprawiania różnorodnych sportów: od północy aż po południe województwa – dodaje Krzysztof Maj, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. 

#365triathlon

Największego sportowego wyzwania w swojej karierze i udziału w najdłuższym wydarzeniu sportowym na świecie – trwającym 365 dni triathlonie, podejmie się Adrian Kostera – rekordzista świata na dystansie 5 x ironman (ustanowionym w 2022 roku we Francji). Na koncie jego sukcesów jest także rekord świata na dystansie najdłuższego duathlonu  (120 kilometrów biegu, 1800 kilometrów rowerem szosowym i ponownie 422 kilometry biegu), przebiegnięcie 100 maratonów w 100 dni, trzecie miejsce na dystansie 10 x ironman podczas Mistrzostw Świata w szwajcarskim Buchs.

Do Adriana będzie można dołączać i wraz z nim przemierzać dowolną liczbę kilometrów na pięknych i malowniczych dolnośląskich trasach.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content