Buspas zamiast tramwaju na wrocławskie Jagodno

fot. Radio Rodzina

Spółka Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęła przetarg na budowę 2,7 km buspasa na Jagodno. Najlepsza cenowo oferta wpłynęła od firmy PRO-TRA BUILDING. Kwota, za jaką PRO-TRA BUILDING zgodzi się wybudować nowy buspas to 42 679 770,00 zł brutto. Wynik rozstrzygnięcia nie jest jeszcze ostateczny, kontroferenci mogą jeszcze złożyć odwołania od wyników.

Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji przedstawił informacje na temat planowanej inwestycji.

W ramach budowanej trasy powstaną też niezbędne obiekty infrastrukturalne, takie jak przystanki, nasadzenia, sieć podziemna. Krzysztof Świercz poinformował o czasie, jaki będzie miała na jej ukończenie firma realizująca inwestycję.

Buspas nie będzie przeszkodą dla ewentualnego wybudowania linii tramwajowej.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków pochodzących z Polskiego Ładu.

Zapytaliśmy Krzysztofa Świercza, dlaczego nie zdecydowano się na budowę trasy tramwajowej.

Początek buspasa planowany jest na ul. Bardzkiej, a pętla przy ul. Kajdasza. Po drodze będzie 5 par przystanków. Powstaną na wysokości cmentarza, ul. Terenowej, ul. Konduktorskiej, ul. Malinowskiego/Lutosławskiego, ul. Kopycińskiego. Nowy przystanek wybudowany zostanie także za ulicą Świeradowską w kierunku Jagodna. W ramach tej inwestycji planowany jest parking Park&Ride na 57 aut (3 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami) przy ul. Kajdasza. Powstanie też zadaszona wiata z parkingiem rowerowym.

Planowany przebieg buspasa:

fot. Wrocławskie Inwestycje

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content