20 proc. młodzieży ma depresję – rusza program pomocy psychologicznej Powiatu Wrocławskiego

Według danych UNICEF przez pandemię i co za tym idzie izolację do 20 % wzrosła liczba depresji wśród młodzieży do 18 roku życia. Z kolei o 19 procent wzrosła liczba targnięć na życie wśród dzieci i młodzieży wieku od 13 do 18 lat. Wszystko dlatego, że nastolatkowie nie radzą sobie z emocjami, a zapracowani rodzice nie potrafią w porę zauważyć problemu. Pomóc ma w tym kampania Powiatu Wrocławskiego. Będzie to psychologiczne wsparcie młodzieży – to w ramach promocji i ochrony zdrowia – zapowiada roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Program Pilotażowy zdalnej platformy wsparcia w sytuacjach kryzysowych rusza w tym roku. Będzie skupiał specjalistów dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej. Program przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 15-18 lat. Jest to pilotażowa akcja, pierwsza w skali kraju – tłumaczy starosta Roman Potocki.

Nastolatkowie będą mogli porozmawiać przez platformę internetową o swoich problemach – zapewnia Roman Potocki.

Akcja będzie promowana w środkach komunikacji takich jak Dolnośląskie Koleje, czy wrocławskie MPK – dodaje Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Pilotażowy program będzie działał w ramach Programu Działań Powiatu Wrocławskiego w zakresie promocji i ochrony zdrowia. Więcej tutaj.

A w kryzysowych sytuacjach można zadzwonić pod numer 112, możliwe jest również zgłoszenie się do psychiatrycznej izby przyjęć w Centrach Zdrowia Psychicznego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content