Siostra Dulcissima – czyli śląska Mała Tereska

fot. Radio Rodzina

7 lutego przypada 113. rocznica urodzin Służebnicy Bożej s. Marii Heleny Dulcissimy Hoffmann, marianki pochodzącej ze Śląska. Zmarła w wieku 26 lat w opinii świętości. Za jej przyczyną wierni proszą Boga o łaski, zwłaszcza powrotu do zdrowia. W Watykanie trwa jej proces beatyfikacyjny i przygotowanie dokumentu Positio.

Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej ma powody do radości. Zakon założony w 1854 roku we Wrocławiu przez ks. Jana Schneidera może mieć wkrótce błogosławioną – siostrę Dulcissimę!

O jej życiu rozmawiamy z s. Małgorzatą Cur SMI.

-Jednym z ważniejszych dni w Jej życiu był dzień I Komunii Świętej. W ramach przygotowań zaczęła pisać dziennik „Moja Kapliczka”, który stał się świadectwem jej bliskości z Bogiem. – dodaje siostra.

Służebnica Dulcissima (1910-1936) miała szczególną więź ze św. Teresą z Lisieux, która ukazywała się jej w widzeniach. Do dziś wierni proszą o łaski za jej wstawiennictwem; nazywana jest śląską Małą Tereską.

W okresie Wielkiego Postu będziemy emitować w Radiu Rodzina audiobook pt. „Dulcissima”. Książka powstała na podstawie rozmów red. Czesława Ryszki z s. Lazarią Stephanik, przyjaciółką Dulcissimy. Wersja drukowana ukazała się w 2022 roku nakładem Wydawnictwa Misericordia.

Na rozmowę zapraszamy 2 lutego, w Dniu Życia Konsekrowanego, w audycji Dziś w Kościele.

S. Dulcissima 18.04.1935 r. śluby wieczyste w kaplicy w Brzeziu
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Dulcissima_Hoffmann

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content