Negocjacje płacowe w KGHM zakończone – pensje pracowników wzrosną o 13,2 proc.

fot. Radio Rodzina

Dwa spotkania i porozumienie – przedstawiciele zarządu KGHM Polska Miedź S.A. zakończyli negocjacje ze związkami zawodowymi w sprawie m.in. wzrostu płac. 

– Bardzo dziękuję za sprawny przebieg negocjacji w tych trudnych makroekonomicznie czasach. Obie strony porozumienia działały przede wszystkim w interesie pracowników KGHM. Wspólnie ustaliliśmy rekordową podwyżkę – 13,2 % wzrostu stawek płac zasadniczych – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Wzrost stawek płac zasadniczych wzrośnie od stycznia o 13,2 proc. Strony zgodziły się również na wypłatę jednorazowej nagrody finansowej w wys. 2 tys. zł na pracownika po rozliczeniu wyników za I półrocze, pod warunkiem zrealizowania zaplanowanej na I półrocze wielkości produkcji oraz utrzymania się średniej ceny miedzi na poziomie nie niższym, niż założonym w budżecie.

Mówi Sylwia Jurgiel – rzecznik KGHM Polska Miedź.

Biorąc pod uwagę złożoną sytuację makroekonomiczną, po ogłoszeniu wyników KGHM za I półrocze, i decyzji o wypłacie jednorazowej nagrody finansowej, strony dokonają analizy kształtowania się płac w Spółce, a w szczególności ich relacji w stosunku do inflacji.

Zarząd KGHM dziękuje stronie związkowej za konstruktywną dyskusję i profesjonalne podejście do rozmów o warunkach płacowych załogi miedziowej spółki.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content