Dolnośląskie muzea stają w szranki

fot. Radio Rodzina

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z dolnośląskim oddziałem Stowarzyszenia Muzealników Polskich organizuje konkurs, w którym muzea z Dolnego Śląska będą rywalizować w walce o tytuł „Wydarzenie Muzealne Roku Województwa Dolnośląskiego”. Do wygrania nawet 10 000 złotych.

O idei przyświecającej organizatorom mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Olga Chrebor – Dyrektor Wydziału Kultury zwraca uwagę na możliwości, które oferują dzisiejsze muzea, a które powinny przyciągnąć szersze grono odwiedzających.

Dr hab. Maciej Szymczyk, dyrektor Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdrój i jednocześnie inicjator konkursu, przedstawił warunki uczestnictwa w konkursie.

Muzea mogą rywalizować w kilku kategoriach.

Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli kultury i mediów, w każdej kategorii będzie mogła przyznać trzy nagrody finansowe (za I miejsce 10.000 zł, za II – 6.000 zł i za III – 3.000 zł) oraz po dwa wyróżnienia. Na co komisja konkursowa będzie zwracać szczególną uwagę, dokonując wyboru zwycięzców poszczególnych kategorii, mówi dr hab. Maciej Szymczyk.

Zgłoszenia będzie można nadsyłać do końca kwietnia 2023 roku a rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród planowane jest jesienią w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content