5 km biegu ku pamięci zesłanych na Sybir

fot. Muzeum Pamięci Sybiru

18 lutego odbędzie się we Wrocławiu impreza łącząca sport i upamiętnienie polskich obywateli zsyłanych (w czasach carskich) i deportowanych (przez władze sowieckie) w głąb Rosji, później Związku Sowieckiego. Bieg od 2019 r. odbywa się w Białymstoku, a w 2023 roku po raz pierwszy odbędzie się także we Wrocławiu, w Lesie Osobowickim.

Tzw. Sybiracy to i powstańcy, o których uczymy się w szkole, i żyjący do dziś ludzie, którzy w chwili wybuchu II wojny światowej byli małymi dziećmi. O historii i założeniach inicjatywy mówi prezes Fundacji Białystok Biega — Grzegorz Kuczyński.

Grzegorz Kuczyński wyjaśnił, dlaczego to Wrocław stał się drugim miejscem, w którym odbywa się bieg. 

Osoby, którym nie odpowiada termin głównego biegu, chciałyby włączyć się do inicjatywy w bardziej kameralnym gronie lub z innego powodu nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu 18 lutego, mogą przystąpić do biegu w formie wirtualnej.

Zapisy prowadzone są przez dedykowaną stronę internetową. Uczestnicy biegu stacjonarnego we Wrocławiu (18 lutego w Lesie Osobowickim) mają czas na zgłoszenie się do 12 lutego, chociaż w przypadku dostępności miejsc będzie możliwość zapisania się także w Biurze Zawodów na starcie. Do biegu wirtualnego, który trwać będzie od 11 do 28 lutego, dołączyć można nawet w ostatni dzień.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content