300 tys. osób we Wrocławiu bez meldunku! Nie wiadomo ile budować szkół i przedszkoli

fot. Radio Rodzina

Budujące się nowe osiedla we Wrocławiu na Jogodnie, Wojszycach, Tarnogaju, Wojnowie, czy Psim Polu, to również wzrost liczby mieszkańców, często rodzin z dziećmi. Nie wszyscy lokatorzy meldują się we Wrocławiu. Przekłada się to później na problemy komunikacyjne, deficyt szkół, przedszkoli i żłobków.

300 tys. osób bez zameldowania we Wrocławiu, to problemy z miejscami w przedszkolach i szkołach. Żeby wiedzieć, gdzie tworzyć nowe placówki, trzeba mieć liczby. Urząd Miasta Wrocławia zachęca do meldowania się i aktywacji Statusu MAX w programie Nasz Wrocław. W jego ramach będzie można uzyskać dodatkowe punkty w tegorocznej rekrutacji do wrocławskich szkół i przedszkoli. Jest to ukłon w stronę rodziców, którzy płacą podatki we Wrocławiu i są zameldowani na stałe w naszym mieście.

W styczniu Rada Miejska Wrocławia zmieniła też obwody szkolne we Wrocławiu. Mają one zagwarantować wszystkim dzieciom miejsca w podstawówkach,ograniczyć dwuzmianowość i utrzymać miejsca pracy dla nauczycieli. Zmiany spowodowane są dynamicznym rozwojem osiedli na obrzeżach Wrocławia. W nowym obwodzie znajdzie się zespół szkolno-przedszkolny przy Asfaltowej.

Rekrutacja do wrocławskich szkół podstawowych na rok 2023/2024 planowana jest na 3 marca. Do przedszkoli 22 marca. Szczegóły dotyczące programu Nasz Wrocław tutaj.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content