10-lecie SWAP Wrocław

fot. Radio Rodzina

SWAP świętuje jubileusz cyklu. To już 10 lat od kiedy Dżoolka (Julia Daroszewska) zorganizowała pierwszą wymianę SWAP Wrocław w akademiku Politechniki Wrocławskiej.

Przez te lata impreza SWAP Wrocław rozrastała się również na inne miasta Polski. Wrocławska jest jednak największa. Dość szybko stała się największym cyklem tego typu imprez w Polsce, a wieści o niej docierać zaczęły do innych miast. Ale początki nie zawsze były takie łatwe i przyjemne, o czym opowiedziała nam organizatorka tej inicjatywy, Julia Daroszewska:

Sam pomysł nie jest autorstwa Julii Daroszewskiej, lecz został zapożyczony i przetransportowany do Wrocławia.

Jak można się domyślić, wymiana okazała się trafioną ideą, a dziewczyny, które w niej uczestniczyły, czekały już na następną.

Ubrania zeSWAPowane
Wbrew pozorom na SWAP Wrocław nie przychodzą osoby, których nie stać na ubrania. Wręcz przeciwnie. Uczestniczkami SWAP-ów są najczęściej dziewczyny, które pracują w dużych firmach, chcą i lubią dobrze wyglądać. Z ich szaf ubrania się po prostu wylewają. SWAP jest sposobem na niezwiększanie tej i tak nadmiernej ilości rzeczy, a jednocześnie nabycie czegoś nowego.

Używane ubrania trudno jest sprzedać, a wyrzucić po prostu szkoda. SWAP jest więc dla nich doskonałym rozwiązaniem. A poza tym jest to ciekawa forma spędzania wolnego czasu. A przy okazji można zawrzeć nowe znajomości z dziewczynami o podobnych zainteresowaniach.

Jeszcze raz chcemy zaznaczyć – to nie jest wymiana zwykłych ubrań, lecz muszą być dobrej jakości i spełniać warunek „wyjątkowości”.

Najbliższa wymiana ubrań
Najbliższa impreza z cyklu SWAP Wrocław – bezgotówkowa wymiana ubrań odbędzie się w pierwszą sobotę lutego, 4 lutego o godz. 18:00 i potrwa do 19:00. Wymiana odbędzie się w budynku starej zajezdni przy ul. Legnickiej 65 w PPM Zajezdnia.

Jak zdradza Julia Daroszewska, poza ubraniami dziewczyny będą mogły wynieść z niej naprawdę sporo nagród, ale przede wszystkim dobrą atmosferę i być może nowe znajomości.

Wstęp jest nadal bezpłatny, obowiązuje zakaz sprzedaży przyniesionych ubrań, a metki nie grają roli – wymieniamy się w systemie ciuch za ciuch. Przyniesione na wymianę ubrania muszą być czyste i w takim stanie, w jakim ich właścicielka sama by je jeszcze założyła.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content