Wrocław nagrodzony w 9. edycji konkursu Eco-Miasto

fot. Radio Rodzina

Spójne podejście do planowania zrównoważonej mobilności i kompleksowe działania w różnych jej dziedzinach – to działania, które znalazły uznanie w oczach organizatorów konkursu.  Miasto otrzymało wyróżnienie i nagrodę w postaci samochodu elektrycznego Renault.

Monika Kozłowska-Święconek, dyrektorka Biura Zrównoważonej Mobilności, przedstawiła informacje nt. konkursu Eco-Miasto i udziału w nim stolicy Dolnego Śląska.

Na temat samochodu elektrycznego Renault Megane, który jest nagrodą dodatkową, a także znaczenia zrównoważonego transportu, wypowiedział się Andrzej Gemra, przedstawiciel firmy Renault.

Pojazd trafi do wrocławskich Strażników Miejskich. Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej zdradził, do czego zostanie wykorzystany otrzymany samochód.

Projektem, który Wrocław zgłosił do konkursu, była Promenada Krzycka. O trasie spacerowej mówi liderka projektu — Agnieszka Dusza.

Poza wyróżnieniem Wrocław otrzymał do dyspozycji samochód elektryczny Renault, który ma być wykorzystany m.in. do dbania o jakość powietrza we Wrocławiu. Pojazd będzie użytkowany przez funkcjonariuszy SM Wrocławia.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content