W Brzeziej Łące lała się krew… w szczytnym celu!

fot. Radio Rodzina

W poniedziałek, 23 stycznia 2023  r. w świetlicy wiejskiej w Brzeziej Łące (Gmina Długołęka) lała się krew – w szczytnym celu, podczas 16. akcji oddawania krwi organizowanej przez gminny Klub HDK, we współpracy z Sołtysem, Radą Sołecką, Radnymi z klubu „Bliżej Ludzi”, Kołem Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną w Brzeziej Łące. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem, z racji pobicia rekordu klubu w oddanej ilości krwi przez dawców podczas jednej akcji.

To był zdecydowanie najpiękniejszy poniedziałek w historii naszego klubu! Ciągle szukamy nowych miejsc na organizację zbiórek krwi. Akcję w Brzeziej Łące zorganizowaliśmy na próbę, na prośbę radnej Agnieszki Kaczor-Tykierko i sołtysa Karoliny Orłowskiej. Brzezia Łąka zdała egzamin na „szóstkę” – świetlica wiejska tego dnia zapełniła się ludźmi o wielkich sercach, chcącymi nieść pomoc i ratować życie. Nie sądziłem, że pobijemy rekord klubu. Z uwagi na wzorową współpracę z organizatorami, a także na ogromne zainteresowanie krwiodawców, do Brzeziej Łąki w przyszłości na pewno jeszcze wrócimy! – relacjonuje Emil Sozański – prezes gminnego klubu HDK PCK.

Podczas akcji 55 osób oddało krew, dzięki czemu zebrano rekordowe 24l 750ml krwi! Aż 11 osób podczas tej akcji zrobiło to po raz pierwszy.

– Wspólnie z prezesem gminnego klubu HDK PCK-  Emilem Sozańskim bardzo serdecznie dziękujemy Pani Sołtys wraz z Radą Sołecką, Radnym z klubu „Bliżej Ludzi”, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i druhom strażakom z OSP w Brzeziej Łące, a przede wszystkim Krwiodawcom i personelowi medycznemu z RCKiK we Wrocławiu. Jestem DUMNY z mieszkańców naszej gminy, kłaniając się w geście szacunku i uznania dla Waszej postawy – dodaje Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński.

Następna akcja oddawania krwi organizowana przez gminny klub HDK PCK planowana jest na środę, 22 marca 2023 r. w godz. 9-13 przy GIGAmarkecie Leroy Merlin w Mirkowie. Zachęcamy do obserwowania strony klubu na Facebooku (https://www.facebook.com/krwiodawstwodlugoleka), aby być na bieżąco.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content