Grupa ORLEN wśród najlepszych pracodawców

Foto: www.orlen.pl

PKN ORLEN już po raz dwunasty z rzędu najlepszym pracodawcą w kraju. Koncern został wyróżniony tytułem Top Employer Polska. W prestiżowym zestawieniu firm spełniających najwyższe światowe standardy w polityce personalnej znalazły się również spółki z Grupy ORLEN – ANWIL i ORLEN Unipetrol.

Certyfikacja Top Employer jest corocznym badaniem, w którym wnikliwie oceniane są firmy z całego świata, a także ich praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Eksperci z Top Employers Institute certyfikują pracodawców w oparciu o badanie stosowanych praktyk HR. W kwestionariuszu jest 20 tematów min.: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja.

– Potencjał naszych pracowników tkwi w ich różnorodności. Mamy tego świadomość i staramy się to, jak najlepiej wykorzystać dla rozwoju firmy. Z drugiej strony angażujemy się w zapewnienie jak najlepszych warunków pracy, dbając o dostosowaną do indywidualnych potrzeb pracowników ofertę rozwojową i benefitową. Wyróżnienie Top Employer, które przyznawane jest wyłącznie na rok, a otrzymane przez PKN ORLEN już dwunasty raz z rzędu, potwierdza właściwy kierunek tych działań i powoduje jednocześnie, że jako organizacja ciągle się doskonalimy, oferując nowe rozwiązania – mówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawcza ds. Kadr PKN ORLEN.

W prestiżowym gronie wyróżnionych pracodawców w Polsce, już po raz czwarty znalazł się ANWIL.


– Niezmiennie, nawet w czasach złożonych uwarunkowań makroekonomicznych, jesteśmy zdeterminowani w realizowaniu zaangażowanej polityki kadrowej, nastawionej na dbałość o pracownika. Dotyczy to zarówno wynagrodzeń, zapewnienia właściwego środowiska pracy, jak i stworzenia warunków do rozwoju. Czterokrotne otrzymanie tytułu Top Employer Polska zalicza ANWIL do prestiżowego grona najlepszych pracodawców w kraju-powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL.

W tym roku po raz pierwszy w swojej historii, na liście Top Employer znalazła się również czeska spółka ORLEN Unipetrol, co pokazuje, że cała Grupa ORLEN skutecznie realizuje politykę personalną.

– Nasze działania w obszarze HR przynoszą efekty i są doceniane przez niezależnych ekspertów. ORLEN Unipetrol był wielokrotnie nagradzany m.in. tytułem Pracodawcy Roku w regionie Usteckim czy Pracodawcy Roku wśród studentów. W 2022 roku wsłuchaliśmy się w opinie pracowników przy okazji badania satysfakcji i zaangażowania. Otrzymane wnioski pozwolą nam jeszcze lepiej prowadzić dialog z 6 tys. pracowników zatrudnionymi na wszystkich rynkach, w których jesteśmy obecni – w Czechach, na Słowacji i Węgrzech, tworząc atrakcyjne i bezpieczne miejsce pracy – mówi Michał Chmiel, Dyrektor Personalny Grupy ORLEN Unipetrol.

Posiadanie certyfikatu Top Employer świadczy o zaangażowaniu organizacji w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR.

W ramach programu Top Employer certyfikowano i nagrodzono 2 053 najlepszych pracodawców w 121 krajach/regionach na pięciu kontynentach. Firmy pozytywnie zweryfikowane przez Instytut, które weszły do grona Top Employers wpływają na życie ponad 9,5 miliona pracowników na całym świecie.

Więcej informacji o Top Employer Polska tutaj.

https://www.top-employers.com/pl-PL/

mat.pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content