Dolnośląscy terytorialsi rozpoczynają współpracę ze szkołami

fot. 16 DBOT

Żołnierze – instruktorzy z 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przekażą swoją fachową, wojskową wiedzę kadetom klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku. Jest to pierwsza tego typu współpraca WOT na Dolnym Śląsku. 23.01.2023 zostało podpisane porozumienie w tej sprawie.

O rozpoczęciu formalnej współpracy między placówką edukacyjną a Wojskami Obrony Terytorialnej mówi płk Artur Barański, dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Włączenie się instruktorów z 16 DBOT w proces edukacji w klasach mundurowych, to nie tylko korzyści dla uczniów oddziałów szkolnych o profilu wojskowym, ale też szansa dla WOT na przyciągnięcie nowych kadr w swoje szeregi.

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku, Rafał Olecha zdradził, w jaki sposób udaje się zachęcać uczniów do zapisów do oddziałów o charakterze wojskowym.

Specjalne słowa z okazji podpisania umowy o współpracy skierował do uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku minister Michał Dworczyk. W przesłanym do nich liście napisał m.in.: 

„Rola klas mundurowych w procesie szkoleniowym dla potrzeb Sił Zbrojnych naszego kraju jest nie do przecenienia. Możliwość tworzenia w szkołach oddziałów przygotowani wojskowego, jako rozwiązanie systemowe, stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom społecznym oraz zwiększenie upowszechniania edukacji w zakresie obronności, do czego resort obrony narodowej przykłada szczególną wagę. Rezultatami, jakie Ministerstwo Obrony Narodowej chce osiągnąć, jest wzmocnienie rezerw osobowych Sił Zbrojnych, zwiększenie liczby żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a w dalszej perspektywie czasowej zwiększenie liczebności Sił Zbrojnych, a także doskonalenie edukacji obronnej w społeczeństwie”.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content