Płatniku składek ZUS — masz czas do 31 stycznia

Od 1 stycznia 2023 roku na płatnikach składek spoczywa obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (tzw. PUE) w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tym, którzy nie założyli profilu do końca 2022 roku, ZUS do 31.01.2023 uruchomi go samodzielnie. By było to możliwe, trzeba spełniać pewne warunki.

Iwona Kowalska-Matis – regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku, wyjaśniła kto może liczyć na uruchomienie profilu PUE przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Nawet w przypadku automatycznego założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych, konto będzie wymagało działania ze strony płatnika składek.

W przypadku trudności z osobistym założeniem konta na PUE można skorzystać z pomocy pełnomocnika lub np. swojego biura rachunkowego.

Pracownicy ZUS zapraszają płatników składek w sobotę (28.01.2023) do ZUS przy ulicy Pretficza i Litomskiej we Wrocławiu. Eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pomogą założyć profil na PUE, aktywują go i pokażą jak z niego korzystać. Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani wsparciem przy aktywacji swojego konta na PUE powinni pojawić się we wskazanych punktach ZUS od 9:00 do 13:00.

fot. ZUS

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content